Детали за падот на српскиот воен авион

Среда, 11 Апр 2018 | Прочитано 533 пати.

Авион на српските военовоздухопловни сили се срушил во близина на Ковачица, јавува Б92.


Според Вечерни новости, авионот кој се срушил бил од типот Супер-галеб Г4.


Според неофицијални информации, пилотот и копилотот се катапултирале од леталото.


РТС јавува дека еден од пилотите е во тешка здравствена состојба, како и оти од леталото до командниот центар не е пријавен никаков проблем за време на летот.

[назад]
loading...
Коментари