Големо невреме во регионот, град со големина на тениско топче ја погоди Словенија

Сабота, 09 Јун 2018 | Прочитано 1,809 пати.

Силно невреме ги зафати вчера Словенија и источна Хрватска.


На социјалните мрежи беа објавени повеќе видеа од невремето а од оваа снимка може да се види состојбата во словенечкиот град Чрномељ во близина на границата со Хрватска, каде на голем паркинг пред супермаркет уништени се речиси сите возила. 


 


 


 

[назад]
loading...
Коментари