Хрватската полиција пресретна 31 илегален мигрант Кликни тука за повеќе: Хрватската полиција пресретна 31 илегален мигрант | opserver.mk

Понеделник, 09 Јул 2018 | Прочитано 400 пати.

Хрватската полиција во едно комбе во близина на градот Кореница откри и приведе 30 мигранти од Пакистан и еден од Индија, за кои е утврдено дека илегално влегле на територијата на Хрватска. При акцијата е приведен и возачот на комбито, кој е идентификуван како 36-годишен жител на Загреб. Против него е покренато обвинение  за криумчарење на илегални мигранти. Мигрантите биле сокриени во товарниот дел на комбето.

 

[назад]
loading...
Коментари