Хрватските министри на седница во фудбалски дресови

Четврток, 12 Јул 2018 | Прочитано 290 пати.

Во Хрватска еуфоријата по синоќешната победа над Англија од 2:1 не стивнува.


Се славеше насекаде долго во ноќта, а утрово од наши колеги од Хрватска добивме фотографија пред почетокот на седницата на Владата.


Видовме дека хравтската претседателка Колинда Грабар не го почитува утврдениот протокол за облекување, туку секаде се појавува во дресот на хрватската фудбалска репрезентација, популарната „шаховница“.


Утрово во дресови дојдоа и членови на владата.

[назад]
loading...
Коментари