Пет лица загинале во сообраќајка во Косово

Понеделник, 09 Јул 2018 | Прочитано 544 пати.

Петчлено семејство денеска загина во тешка сообраќајна несреќа во Косово, која се случила на влажен коловоз, на потегот Сува Река-Дуље.


 Во возилото биле родители и нивните три деца и за жал, сите загинале на местото на несреќата, откако нивното возило се судрило директно со автобус.

 

[назад]
loading...
Коментари