Се трага по околу 60 лица, исчезна чамец во близина на грчки полуостров

Четврток, 13 Сеп 2018 | Прочитано 151 пати.

Три бродови на грчката крајбрежна служба, авион на Фронтекс и бродови што пловат во близина спроведуваат акција за пронаоѓање на чамец со бегалци и мигранти во близина на грчкиот полуостров Пелопонез, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.


Како што јави дописничката на МИА од Атина, според истите првични информации, во чамецот има околу 60 лица.

[назад]
loading...
Коментари