Се запали патнички автобус на автопатот Белград-Ниш

Понеделник, 29 Апр 2019 | Прочитано 506 пати.

На автопатот Белград-Ниш вчера се запали автобус од Чачак, кој во потполност изгоре. Во пожарот нема повредени патници. Полицијата и итната помош пристигнале веднаш на местото на несреќата.

Во автобусот биле 56 лица, меѓу кои 53 патници, туристички водич, како и двајца возачи, кои се приведени.


[назад]
loading...
Коментари