Силното невреме погоди поедини подрачја во БиХ

Понеделник, 07 Мај 2018 | Прочитано 397 пати.

Силното невреме пропратено со врнежи од град погоди поедини подрачја во БиХ за време на викендот, а најголема штета претрпе подрачјето Завидовиќ.


Невремето во овој град почнало во петокот, а најмногу штета претрпеле земјоделците.


Улиците се потопени со вода, додека градот кој паѓал во огромни количини се остранува со багери.


[назад]
loading...
Коментари