Земјотрес на Закинтос

Петок, 18 Јан 2019 | Прочитано 263 пати.

Земјотрес од 4,1 степен според Рихтеровата скала утрово го стресе грчкиот остров Закинтос, пренесе грката новинска агенција „АНА“.


Грчката агенција наведе дека епицентарот на потресот бил во морето западно од овој остров, на длабочина од пет километри.

[назад]
loading...
Коментари