Земјотрес утрово го стресе регионот

Понеделник, 12 Март 2018 | Прочитано 415 пати.

Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистиран во Босна и Херцеговина.


Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри јужно од Мостар.


Земјотресот бил почувствуван на поширокото подрачје на Херцеговина, се до Јадранско Море.

[назад]
loading...
Коментари