Џудисти од Струга ќе настапат на Балканско првенство во Будва

Сабота, 11 Мај 2019 | Прочитано 692 пати.

Тројца кадетски и еден  јуниорски џудист од Џудо клубот „Дрим“ од Струга вчера заминаа на подготовки со џудо репрезентацијата на Македонија. Подготовките се одржуваат во Михајлово, а следниот викенд (18.05) ќе настапат на Балканското првенство во Будва, Црна Гора.


После првенството, Strugaonline ќе информира за постигнатите резултати.


Извор:Strugaonline

[назад]
loading...
Коментари