ФК Лабуништа 2011 започна со подготовиките, прв контролен натпревар против Ренова

Среда, 11 Јул 2018 | Прочитано 1,691 пати.

ФК Лабуништа 2011 веќе една недела активно и континуирано ги обработува своите подготвоки за новите возбудувања во наредната 2018/19 натпреварувачка сезона во втората македонска лига запад.Првата проверка е најавена за Петок 13.07 2018 г со почеток во 18:00 часот на стадинот Билјанини извори во Охрид против екипата на Ренова.
[назад]
loading...
Коментари