ФК Лабуништа ќе одигра пријателски натпревар против новиот второлигаш ФК Генц Калемлер

Сабота, 04 Авг 2018 | Прочитано 2,365 пати.

Во рамките од своите подготовки ФК Лабуништа 2011 во Понеделник 06.08.2018 г. Со почеток во 17:00 часот на стадионот Караорман Струга ќе го одигра петтиот контролен натпревар и тоа против новиот второлигаш екипата на на ФК Генц Калемлер.


На овој натпревар прилика за првиот состав ќе добијат и неколку млади играчи.

[назад]
loading...
Коментари