Избега затвореник од Казнено поправната установа во Струга

Четврток, 23 Мај 2019 | Прочитано 1,422 пати.

Од СВР Охрид информираат дека вчера, во полициската станица во Струга, овластено службено лице од казнено поправната установа-затвор Струга, пријавило дека на 21-ви мај, во 21 часот и 50 минути, од затворот избегало лице кое било на издржување на затворска казна.

Полициската станица од Струга презема мерки за пронаоѓање на затвореникот.

Извор: OhridNews

[назад]
loading...
Коментари