Израелец уапсен во Охрид поради сомнеж за кражба

Вторник, 16 Јул 2019 | Прочитано 304 пати.

Лице од Израел приведено под сомнеж за кражба.


На 15.07.2019 во 22Ч45 часот бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Охрид М.Ф.(40) од Израел, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“.


За случајот е исвестен Јавен обвинител.


Извор: ohridpress


 

[назад]
loading...
Коментари