Камион удри во надвозник кај Песочан

Вторник, 09 Апр 2019 | Прочитано 1,247 пати.

Товарно возило на еден од подизведувачите на автопатот во изградба Охрид – Кичево, утрово удри со приколката во надвозник кај селото Песочан. Најверојатно приколката на возилото не била спуштена, но дали тоа се случило поради некаков дефект или возалот ја заборавил, ќе треба да се утврди.Во незгодата предизвикана е поголема материјална штета.


 


Извор: OhridNews

[назад]
loading...
Коментари