Крвавата тепачка во ноќен клуб во Струга

Петок, 12 Окт 2018 | Прочитано 2,037 пати.

Поради постоење основи на сомнение за сторенo казнено дело „учество во тепачка”, полициската станица од Струга, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против седум лица од Струга и струшкото село Калишта на возраст oд 21 до 30 години.


Кривичната  дело го сториле на 16 септември оваа година, во ноќен клуб. Тепачката ја почнале две лица, а потоа се приклучиле и останатите пријавени, кои биле нивни другари, информира СВР Охрид.

[назад]
loading...
Коментари