Лабуништа гостува кај Кадино во првото коло од 2-МЛ запад

Петок, 09 Авг 2019 | Прочитано 1,081 пати.

Одредени беа двојките, но и целиот распоред за сезоната во Втората лига – Запад. Пелистер од Битола на свој терен во 1.коло го дочекува Вардар Форино, додека Лабуништа гостува кај Кадино. Скопје му оди на Кораби, а Влазерими игра соседскотo дерби во Охрид, и на крај Гостивар ја дочекува Дрита. Сите мечеви се играат на 24 август.


ДВОЈКИ ЗА 1.КОЛО (24.08.2019)


ОХРИД – ВЛАЗЕРИМИ


ГОСТИВАР – ДРИТА


КОРАБИ – СКОПЈЕ


ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР ФОРИНО


КАДИНО – ЛАБУНИШТА

[назад]
loading...
Коментари