Љупчо Трпески е новото засилување во ФК Лабуништа

Вторник, 25 Јун 2019 | Прочитано 580 пати.

ФK. Лабуништа после корекција од предходната сезона и баражниот натпревар со Тиквеш, тргнува по нови засилувања за зајакнување на позициите на сите полиња на кои имаше недостаток.


Прва цел е Охриѓанецот Љупчо Трпески кој мината сезона ги бранше боите на Кораб а предходно играше во редовите на Струга Трим и Лум.Фудбалерот со дефанзивни задачи Љупче Трпески е прво засилување за Фудбалскиот клуб Лабуништа во летниот преоден рок.

Полека започнуваме со реазлизирање на плановите кои ги имаме за следната сезона и во тек се преговори со нови имиња и со дел од старите додека пак со дел сме договорени за и понатаму да го носат дресот на ФК Лабуништа. Изјави директорката Ивана Лескароска...

[назад]
loading...
Коментари