Маскирано лице ограбило казино во Струга

Среда, 13 Јун 2018 | Прочитано 1,755 пати.

Денес, околу 03.10 часот, непознато маскирано лице извршило разбојништво врз вработена во казино на улицата „Маршал Тито“ во Струга. Лицето со закана со огнено оружје од вработената одзел околу 58.800 денари и побегнал во непознат правец.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.Извор:OhridNews

[назад]
loading...
Коментари