МЈП „Проаква“: Разумно да се користи водата за пиење

Петок, 09 Ное 2018 | Прочитано 340 пати.

МЈП „Проаква“ – Струга информира  дека поради долгиот период без поголеми врнежи од дожд нивото на водата во  изворите е значително намалено.


„Поради ова апелираме до сите жители на Општина Струга разумно да ја користат водата за пиење и да се придржуваат до правилата за штедење на водата за пиење за што полесно да ја надминеме оваа ситуација.“ – апелираат од претпријатието.


Извор:Strugaonline

[назад]
loading...
Коментари