На „Ќафасан“ приведено лице барано од Интерпол

Понеделник, 15 Апр 2019 | Прочитано 786 пати.

На 14-ти април 2019 година, во 13:15 часот, на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на 46-годишниот З.Ц. од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС – Интерпол Скопје.

– Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.


Извор: Strugaonline

[назад]
loading...
Коментари