Нарушен јавниот ред и мир во кафе бар во Струга

Петок, 08 Март 2019 | Прочитано 1,361 пати.

На седми март оваа година во 10 часот и 30 минути, во кафе бар лоциран на улицата ,Владо Малески“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од страна на  Ф.Ф. (46) врз А.А. (40), двајцата од селото Франгово.


Ф.Ф. е повикан во полициската станица во Струга и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Портпарол на СВР Охрид
м-р Стефан  Димоски

[назад]
loading...
Коментари