Ограбена бензинска пумпа на патот Струга-Дебар

Понеделник, 31 Дек 2012 | Прочитано 465 пати.

Денеска во раните утрински часови две маскирани лица ограбиле бензинска пумпа на патот Струга-Дебар.

Грабежот се случил околу 02 часот и 30 минути, на регионалниот пат Струга-Дебар кога две маскирани лица ја ограбиле бензинската пумпа „Илинден“.


Маскираните лица со закана со пиштоли извршиле разбојништво над вработените, одземајќи околу 48.000 денари.


Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

[назад]
loading...
Коментари