Опожарен „Мерцедес“ со албански регистарски ознаки

Петок, 12 Јул 2019 | Прочитано 420 пати.

На 11. 07. 2019 година околу 10 часот, Р.С.(59) од Република Албанија, пријавил дека во возилото „Мерцедес“ со албански регистарски ознаки, што го управувал према граничниот премин Ќафасан, се случил пожар. Истиот се појавил во предниот дел на возилото и бил изгаснат со интервенција на територијалната противпожарна единица од Струга. Увид бил извршен од стручни екипи.


Портпарол на СВР Охрид : м-р Стефан  Димоски

[назад]
loading...
Коментари