Опожарено возило во Октиси

Недела, 13 Мај 2018 | Прочитано 3,169 пати.

Денес, во 2.30 часот во Полициска станица Струга, 55-годишен жител на село Октиси, пријавил дека околу 1 часот било опожарено неговото патничко моторно возило „Форд Фокус“, кое било паркирано во подрумските простории.


Од екипа на Противпожарна единица Струга пожарот е изгаснат. Извршен е увид на местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

[назад]
loading...
Коментари