Почина тригодишно девојче во Струга

Понеделник, 12 Авг 2019 | Прочитано 2,943 пати.

Починато тригодишно девојче вчера било донесено во Медицинскиот центар во Струга.


СВР Охрид денеска соопшти дека во 10 часот и 20 минути од болницата пријавиле дека А.Ј. (25) од Шведска го однела починатото девојче.


Според информацијата, на телото на девојчето немало траги на насилство.
По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

[назад]
loading...
Коментари