Пожар изби во куќа во с.Мислешево – нема повредени

Понеделник, 11 Јун 2018 | Прочитано 2,117 пати.

Пожар изби утрово во семејна куќа во с. Мислешево. Пожарот во ТППЕ Струга бил пријавен во 08:30 часот. Од Противпожарната едници – Струга било интервенирано веднаш со три противпожарни возила и шест пожарникари. Пожарот бил локализиран во 09:00 часот, а целосно ликвидиран во 10:30 часот.


Благодарение на брзата интервенција на ТППЕ Струга, било спречено пламените јазици да се прошират низ првиот сппрат.  Во пожарот нема повредени, а причините за истиот се’ уште не се познати. МВР врши увид на местото на настанот.


Извор:  strugaonline.mk

[назад]
loading...
Коментари