Стружанец искршил стакла од Авто-сервис во Струга

Понеделник, 16 Сеп 2019 | Прочитано 2,082 пати.

На 15.09.2019 година околу 19.30 часот, на улицата „Маршал Тито“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со кршење стакла од автосервис, извршен од И.И.(50) од Струга. Против него, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава.


Извор:Strugaonline

[назад]
loading...
Коментари