Утре (Петок) свечено ќе биде пуштена во употреба новата училишна спортска сала во Лабуништа

Четврток, 12 Сеп 2019 | Прочитано 1,260 пати.

Ве известуваме дека на ден 13.09.2019 год. (Петок) во 11:30 часот свечено ќе биде пуштена во употреба новоизградената училишна спотрска сала на ООУ “Мурат Лабуништи”- Лабуништа .


На свечената манифестација ќе бидат присутни гости од локално и централно ниво како градоначалникот на Општина Струга г. Рамис Мерко , пратеникот г.Агим Шаќири , министерот за образование и наука г.Арбер Адеми како и лидерот на Демократската унија за интеграција г. Али Ахмети.


Ве повикуваме сите жители на с.Лабуништа за учество , заедно да се радуваме на овој голем проект во интерес на нашето највредно - нашите деца .

[назад]
loading...
Коментари