Во дербито од 9-тото коло Лабуништа гостува во Гостивар

Петок, 12 Окт 2018 | Прочитано 1,010 пати.

Утре со почеток во 14:30 часот на градскиот стадион во Гостивар во рамки од 9-тото коло на втората македонска лига запад, во дерби натпревар ракавиците ќе ги вкрстат екипите на ФК Гостивар и Фк Лабуништа 2011 и двете екипи претендираат за висок пласман, во предходното коло и двете екипи забележаа победи, Гостивар над Влазерими во Кичево додека Лабуништани славеа над Пелистер на домашен терен. Хендикеп за Лабуништани ќе биде одсуството на Игор Клечкароски кој во предходното коло против Пелистер заработи црвен картон и ќе го пропушти овој натпревар,но од таборот најавуваат отпор и освојување на трите бода.

во другите дуели од 9-тото коло ќе се сретнат:


[назад]
loading...
Коментари