Во Охрид денес сончево со умерена облачност и температура до 20. степени

Среда, 16 Мај 2018 | Прочитано 133 пати.

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.


УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 20. степени.


– До петок времето ќе биде претежно стабилно, освен во југоисточните делови каде е можна појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Повторно зголемување на условите за нестабилност се очекува во деновите од викендот, информираат од УХМР Македонија.


извор: Метео фото: ОхридПрес

[назад]
loading...
Коментари