Во Охрид приведено лице од Косово под сомнение дека извршило тешка кражба

Вторник, 13 Март 2018 | Прочитано 288 пати.

Од министерството за ватрешни работи информираат дека вчера, во 11.20 часот во Полициската станица Охрид, поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“ било приведено 49-годишно лице од Р.Косово.


Истиот бил задржан за понатамошна постапка.


Извор:OhridNews

[назад]
loading...
Коментари