Времен режим на сообраќај на патот Подмоље-Струга

Четврток, 11 Апр 2019 | Прочитано 559 пати.

Од градежното претпријатие „Илинден“-Струга информираат дека од утре, 12-ти април, поради изведување на градежни работи изградба натпатник за тирз зоната Струга на регионалниот патен правец А2 Подмоље – Струга ќе има времен режим на сообраќајот.

На самото место ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Извор: OhridNews

[назад]
loading...
Коментари