Запленети мрежи и риба

Петок, 09 Ное 2018 | Прочитано 214 пати.

Од МВР информираат дека завчера, во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски мрежи со должина од по 50 метри. Во мрежите имало риба белвица и грунец.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Извор: OhridNews

[назад]
loading...
Коментари