Денеска сончево и топло, од понеделник дожд и пад на температурите

Сабота, 14 Апр 2018 | Прочитано 138 пати.

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд и со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.Дневната температура ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.


Променливо облачно и релативно топло време со максимални 26 степени е најавено за во недела кога во попладневните часови во западните делови ќе има краткотраен дожд.


Извор: УХМР

[назад]
loading...
Коментари

Македонија