Девојчето кое со денови се водеше за исчезнато се вратило дома

Петок, 09 Ное 2018 | Прочитано 580 пати.

Петнаесетгодишната Викторија Настевска од селото Суводол се вратила дома, соопшти полицијата.

Мајката на девојчето вчера во полициската станица пријавила дека таа е на безбедно.

Родителите една недела ја бараа Викторија, а јавноста споделуваше фотографии по веста дека таа последен пат била видена минатиот петок пред средното медицинско училиште во Битола, каде што учи.

 

Извор:aktuelno24.com.mk

[назад]
loading...
Коментари