Хан: Не е време за избори, да се најде потребното мнозинство

Петок, 05 Окт 2018 | Прочитано 459 пати.

Не се потребни предвремени парламентарни избори во Македонија, туку треба да се искористи можноста и да се обезбеди двотретинско мнозинство во Собранието, изјави еврокомесарот за проширување Јоханес Хан наведувајќи дека оваа порака веќе му ја пренел на македонскиот премиер Зоран Заев.


Извор: Alsat M.tv

[назад]
loading...
Коментари

Македонија