Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Вторник, 13 Март 2018 | Прочитано 315 пати.

Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна.


Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Кичево.


Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување пронајдената експлозивна направа била подигната за понатамошна постапка.


Извор:Курир


 

[назад]
loading...
Коментари