МВР со детали за трагедијата во Гостивар

Вторник, 06 Ное 2018 | Прочитано 281 пати.

Околу 19,15 часот вчера било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на реката Вардар во близина на мостот.


Веднаш по добивањето на пријавата, преземени се мерки за пронaоаѓање.


Во 22,30 часот девојката е пронајдена почината во близина на мостот во село Балиндол, гостиварско.


Извршен е увид и по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

[назад]
loading...
Коментари

Македонија