Нов топлотен бран во Македонија – метеоролозите информираат кога ќе биде најтопло

Понеделник, 19 Авг 2019 | Прочитано 630 пати.

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени.


Топлиот бран се очекува да почне од утре, за кога се очекува температурата да достигне до 37 степени. Најтопло ќе биде во среда кога температурниот максимум ќе достигне до 38 степени.


Извор:mkreporter.com

[назад]
loading...
Коментари

Македонија