Од утре почнува вакцинирање во училиштата

Четврток, 18 Апр 2019 | Прочитано 107 пати.

Мобилни медицински екипи од утре ќе започнат спроведување на вакцинирање низ училиштата во земјава, објави денеска министерот за образование, Арбр Адеми, изразувајќи уверување дека таквиот потег ќе даде резултати и оти ќе биде во согласност со уставните одредби.

Потсетуваме дека пред два дена епидемија на морбили е прогласена на ниво на цела држава.

Извор: alsat-m.tv

[назад]
loading...
Коментари

Македонија