Притвор за полицаец од Кочани, продавал дрога

Петок, 13 Апр 2018 | Прочитано 234 пати.

Полициски службеник од Кочани при спроведени посебни истражни мерки е фатен во недозволена продажба на дрога - марихуана по што од страна на Јавен обвинител му е одредена мерка притвор од 30 дена, соопшти Основното јавно обвинителство од Кочани.


Имајќи ги предвид околностите, тежината на кривичното дело и запретената казна од три до десет години затвор, надлежниот јавен обвинител, оценил дека се исполнети условите за определување на мерка притвор, соопшти Основното јавно обвинителство од Кочани.


извор:МРТ

[назад]
loading...
Коментари