Проблематично слетување на скопскиот аеродром, еден повреден

Среда, 16 Мај 2018 | Прочитано 1,292 пати.

Стјуард на авиокомпанија е повреден откако вчера авионот влегол во турбуленции пред да слета на скопскиот аеродром.


Полицијата денеска соопшти дека 28-годишен стјуард В.К. од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако паднал на подот во авионот околу 18:05 часот. Повредениот е однесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.


Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

[назад]
loading...
Коментари

Македонија