Страотна сообраќајна несреќа во Прилеп Комбе се судри со автомобил

Четврток, 14 Март 2019 | Прочитано 290 пати.

Страшна сообраќајна несреќа се случи синоќа во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило Фиат Пунто со прилепски таблици и комбе кое превезувало патници, исто така со прилепски таблици, пишува порталот Инфо Компас.

Според првичните и неофицијални информации во несреќата нема жртви, но повредени биле 10-тина лица. До несреќата дошло кога од засега непознати причини се случил директен судир помеѓу комбето и автомобилот.Извор: tv21.tv/mk

[назад]
loading...
Коментари

Македонија