Во Кривичен завршни зборови за нападот врз Села

Понеделник, 11 Јун 2018 | Прочитано 440 пати.

Обвинителството и одбраната денеска треба да ги дадат своите завршни зборови за случајот со нападот врз пратеникот Зијадин Села кој што се случи на 27 април минатата година.


На претходното рочиште имаше измени на обвинението, според кои еден од обвинетите, Сашо Сенков, е ослободен од обвинение, а за двајца обвинети, Цејо Ѓорѓиевски и Стојан Павлевски делото обид за убиство е преквалификувано во полесно дело, насилство.


Останатите седумина обвинети и натаму се соочуваат со кривичното дело – обид за убиство.


Извор: alsat-m.tv

[назад]
loading...
Коментари

Македонија