Спорт
 • Младиот Турчин во Македонскиот состав најголема опасност кон голот на Словенија

  Младиот Турчин во Македонскиот состав најголема опасност кон голот на...

  Пред утрешната пресметка во рамките на второто коло од Групата Г во квалификациите за ЕП 2020 словенечките медиуми го потенцираат Елиф Елмас како најголема опасност по голот на нивната репрезентација, момче...

 • Почнуваат квалификациите за пласман на ЕП 2020

  Почнуваат квалификациите за пласман на ЕП 2020

  Денес ќе се одиграат првите 10 натпревари од квалификациите за ЕП 2020. 55 тимови учествуваат во битката за учество на завршницата на шампионатот, што ќе се одржи во неколку градови на Стариот континент.Судирот...

 • ЖДРЕПКА ЗА ЛШ: Бомба во четвртфиналето – Барса против Јунајтед

  ЖДРЕПКА ЗА ЛШ: Бомба во четвртфиналето – Барса против Јунајтед

  Реприза на финалето од пред 10 и 8 години ќе имаме можност да гледаме во четвртфиналето од Лигата на шампионите оваа сезона.Манчестер Јунајтед ќе игра со Барселона, првпат по 2011 година и ќе има можност да им се...

 • Англичаните на вакво нешто во ЛШ чекаа цели 10 години

  Англичаните на вакво нешто во ЛШ чекаа цели 10 години

  Вчера Ливерпул во Минхен одигра фантастичен натпревар и го победи Баерн со 1:3 со што обезбеди место во четвртфиналето од Лигата на шампионите.Ливерпул со пласманот во четвртфиналето стана четвртата...

 • Останаа уште две карти за четврт-финалето

  Останаа уште две карти за четврт-финалето

  Вечерва ќе бидат познати последните два тима што ќе играат во четврт-финалето, во Лигата на шампионите. На програмата се натпреварите во Минхен и Барселона, помеѓу Баерн и Ливерпул, односно Барселона и...

 • Зидан веќе го договорил првото засилување

  Зидан веќе го договорил првото засилување

  Зинедин Зидан во понеделникот се врати на клупата на Реал, а шпанските медиуми денес пишуваат дека веќе го обезбедил првото засилување во летниот преоден рок. Еден Азар од Челси, според тие извори, ќе бил...

 • Симеоне: Роналдо е најдобар во светот

  Симеоне: Роналдо е најдобар во светот

  Тренерот на фудбалерите на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, им го честитал пласманот во четврт-финалето во Лигата на шампионите на Јувентус.
  Јувентус, синоќа, предводен од Кристијано Роналдо, го победи...

 • Зидан само што дојде, веднаш му направи проблем на Јувентус

  Зидан само што дојде, веднаш му направи проблем на Јувентус

  Зинедин Зидан долго време флертуваше со „старата дама“, за на крајот да му го сврти грбот на својот поранешен клуб и да се врати на клупата на Реал Мадрид. Французинот веќе во својот прв работен ден назад...

 • Шампионите поразени од најслабиот тим на Западот

  Шампионите поразени од најслабиот тим на Западот

  Актуелниот шампион на НБА, Голден Стејт претрпе изненадувачки пораз од Феникс Санс со 111:115 дома во Оукленд. „Воините“ ја освоија првата четвртина со предност од 13 поени, но „сонцата“ го добија...

 • Шампионот на НБА Голден Стејт доживеа тежок пораз

  Шампионот на НБА Голден Стејт доживеа тежок пораз

  Шампионот на НБА, Голден Стејт доживеа тежок домашен пораз од Бостон со 95:128 во меч од регуларниот дел од сезоната во НБА.Бостон влезе во натпреварот по пет порази во последните шест натпревари, но одигра...