Спорт
 • Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

  Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

  Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро е назначен за нов селектор на Шпанија откако Хулен Лопетеги доби шокантен отказ на ден пред почетокот на Светското првенство.
  Реал Мадрид вчера објави дека Хулен...

 • НАДАЛ: Не ни сонував дека 11 пати ќе го освојам „Ролан Гарос“

  НАДАЛ: Не ни сонував дека 11 пати ќе го освојам „Ролан Гарос“

  Првиот светски рекет Рафаел Надал, беше пресреќен по денешниот триумф во „Ролан Гарос“. Тој по 11. пат победи на престижниот Грен слем, нешто за кое рече дека не можел ниту да го замисли.
  – За вакво...

 • ФИФА го смени системот на рангирање на репрезентациите

  ФИФА го смени системот на рангирање на репрезентациите

  Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави нов систем за рангирање на репрезентациите, објави прес-службата на организацијата. Ажурираниот рејтинг ќе се користи од следниот месец.
  Новата верзија ќе ја...

 • Струга по 15 години во Суперлига, го доби баражот со Металург 2

  Струга по 15 години во Суперлига, го доби баражот со Металург 2

  Ја почна играчката кариера во Струга, а сега и претседателската ја почнува токму во истиот клуб. Наумче Мојсовски е новиот идол на стружани. Откако го превзема клубот и најави амбиција да се врати во...

 • Кари: Дурант заслужено е МВП

  Кари: Дурант заслужено е МВП

  Еден од најдобрите кошаркари на Голден Стејт, Стеф Кари изјави дека неговиот клупски колега Кевин Дурант заслужено два пати по ред е прогласен за најдобар играч во финалето на НБА плејофот.
  Рано утрово...

 • Шок во регионот: Почина легедарниот Фадиљ Вокри

  Шок во регионот: Почина легедарниот Фадиљ Вокри

  Шокантна вест ни пристигнува ова претпладне.
  Актуелниот претседател на Фудбалскиот сојуз на Косово и поранешен напаѓач на Партизан, Фадиљ Вокри почина изненадувчаки во својата 57 година од животот.
  ...

 • Марсело: Роналдо и Нејмар може да играат заедно во Реал

  Марсело: Роналдо и Нејмар може да играат заедно во Реал

  Дефанзивецот на Реал Мадрид и Бразил, Марсело од кампот на „Селесао“ ги коментираше гласините за евентуалното напуштање на Кристијано Роналдо и доаѓањето на Нејмар.
  Бекот призна дека сака...

 • Виновни се шведските медиуми

  Виновни се шведските медиуми

  Контроверзниот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ, повторно е во центарот на фудбалското внимание, но сега поради изјавата дека шведските медиуми се виновни за неговото неиграње на СП 2018.
  Медиумите велат дека...

 • Македонија скокна шест места на ФИФА листата

  Македонија скокна шест места на ФИФА листата

  Македонската фудбалска репрезентација, во изминатиот период не одигра ниту еден натпревар, но успеа да направи прогрес на ранг-листата на Меѓународната фудбалска федерација. ФИФА, во пресрет на Светското...

 • Роналдо дефинитивно го напушта Реал М ?

  Роналдо дефинитивно го напушта Реал М ?

  Еден од најдобрите фудбалери на светот Пoртугалецот Кристијано Роналдо донел „неповратна“ одлука дека ќе го напушти европскиот шампион Реал Мадрид, пишува во четвртокот португалскиот дневен весник...