Спорт
 • Тешка задача за Академија Пандев, Шкупи и Македонија ЃП во Лига Европа

  Тешка задача за Академија Пандев, Шкупи и Македонија ЃП во Лига Европа

  Тешка задача ги очекува Шкупи, Академија Пандев и Македонија ЃП уште од стартот на натпреварите во квалификациите за Лигата на Европа ова лето.
  И трите македонски екипи, согласно УЕФА коефициентот, се...

 • Боли глава од платата на Азар во Реал

  Боли глава од платата на Азар во Реал

  Реал Мадрид синоќа официјално потврди дека Еден Азар ќе биде нов фудбалер на овој клуб кој доаѓа од редовите на Челси. Белгиецот со „кралевите“ потпиша петогодишен договор, а на „Сантијаго...

 • Еден сон: Елмас со специјални копачки против Полска и против Австрија

  Еден сон: Елмас со специјални копачки против Полска и против Австрија

  Елиф Елмас одигра одлично на првите две средби од квалификациите за ЕП 2020, па се очекува асот на Фенербахче да биде стартер и на јунските квалификациски дуели, на домашен терен со Полска и со Австрија. А Елмас...

 • КЛ7 Струга е кадетски шампион на Македонија

  КЛ7 Струга е кадетски шампион на Македонија

  КЛ7 Струга е новиот шампион во кадетска конкуренција во организација на Ракометната федерација на Македонија на турнирот кој вчера се одржа во Струга.
  Нашите кадети по победата над фаворитот Вардар во...

 • Меси го кажа своето: ДА за Нејмар, НЕ за Гризман

  Меси го кажа своето: ДА за Нејмар, НЕ за Гризман

  Барселона го потврди Ернесто Валверде за тренер и за наредната сезона, по што управата на каталонскиот гигант се врти кон активностите на фудбалскиот пазар и обидите да го засили тимот за догодина конечно да...

 • ФФМ ја одреди цената на билетите за дуелите на македонската репрезентација против Полска и Австрија

  ФФМ ја одреди цената на билетите за дуелите на македонската...

  Македонската фудбалска репрезентација на 7 и 10 јуни против Полска и Австрија ги продолжува Европските квалификации за пласман на ЕУРО 2020. Средбите ќе се играат на Националната арена „Тодор Проески“, а...

 • Три клуба во трка за потписот на Алегри

  Три клуба во трка за потписот на Алегри

  Масимилиано Алегри викендов ќе го запише последниот меч на клупата на Јувентус, против Сампдорија во последното коло од Серија А.„Старата дама“ веќе соопшти дека се разделува со трофејниот тренер една...

 • Модриќ го продолжил договорот со Реал

  Модриќ го продолжил договорот со Реал

  Уште еден од асовите на Реал Мадрид, чии имиња се споменуваат за напуштање по крајот на сезоната, го продолжи договорот со клубот. Тоа е носителот на „Златната топка“ за минатата година Лука Модриќ, кој...

 • Перо Антиќ е новиот претседател на КФМ!

  Перо Антиќ е новиот претседател на КФМ!

  После толку многу зборувања и предвидувања, конечно нашата легенда Перо Антиќ застана на чело на Кошаркарската Федерација на Македонија (КФМ). Тој како единствен кандидат ја доби подршката од клубовите.Од...

 • Атлетико Мадрид не се откажува и ја зголемува сумата за Ељиф Елмас

  Атлетико Мадрид не се откажува и ја зголемува сумата за Ељиф Елмас

  Еден од најдобрите македонски фудбалери, Ељиф Елмас веќе подолг период е под будно око на голем број европски гиганти. За услугите на членот на Фенербахче досега интерес пројавиле Реал Мадрид, Тотенхем,...