Спорт
 • Водечките европски шампионати скокнаа на ФИФА

  Водечките европски шампионати скокнаа на ФИФА

  Водечките европски првенства во Европа ќе се спротивстават на плановите на ФИФА да го зголемат бројот на тимови на Светското првенство во 2022 година.
  „Не сме подготвени да правиме промени во календарот...

 • Вардар го одбрани трофејот во СЕХА лигата

  Вардар го одбрани трофејот во СЕХА лигата

  Вардар е втор тим што ја одбранил титулата и втор тим што пред домашна публика ја освојува титулата.
  Ракометарите на Вардар ја освоија шампионска титула во регионалната СЕХА лига, откако вечерва го...

 • Буфон заминува во Аргентина?

  Буфон заминува во Аргентина?

  Според многумина најдобриот голман во историјата на фудбалот, Џанлуиџи Буфон најави дека на крајот на сезоната ќе ја заврши својата богата кариера, преполна со голем број трофеи.
  Сепак, последните...

 • Нема одбрана за Харден, лекот за Леброн пронајден?

  Нема одбрана за Харден, лекот за Леброн пронајден?

  Џејмс Харден постигна 44 поени во победата на Хјустон против Минесота со 104:101, за водство во првото полеј-оф коло со 1:0. Оклахома поведе против Јута со 1:0 по триумфот со 116:108, во кој што Пол Џорџ постигна 36 поени.

 • Историски натпревар на ФК Лабуништа

  Историски натпревар на ФК Лабуништа


  Утре втроник со почеток во 16:00 часот на градскиот стадион во Струга се среќаваат екипите на ФК Струга Трим и Лум и ФК Лабуништа.
  На овој натпревар навивачите и симпатизерите на ФК Лабуништа очекуваат...

 • ФК-Лабуништа 3-1 ФК Еуро Милк сите голови и шанси
 • Лабуништа е хитот кај второлигашите, 14 натпревари по ред не знае за пораз

  Лабуништа е хитот кај второлигашите, 14 натпревари по ред не знае за...  Екипата на Лабуништа е вистински хит во Втората лига - Запад, затоа што дури 14 натпревари во низа не знае за неуспех.
   Тимот покажа допадливи игри, а во последното коло на домашен терен го...

 • Пол-позицијата во Кина за Себастијан Фетел

  Пол-позицијата во Кина за Себастијан Фетел

  Возачот на Ферари, Себастијан Фетел ќе тргне од првата стартна позиција на трката за Големата награда на Кина.На денешните квалификации во Шангај, Фетел извози најбрз круг со време 1:31.095 минута што беше за 0.087...

 • Дарушафака го освои Еврокупот

  Дарушафака го освои Еврокупот

  Екипата на Дарушафака од Истанбул е победник во Еврокупот за сезоната 2017/18. Турскиот претставник до трофејот стигна по 2-0 во победи во финалната серија со Локомотив.
  Ова е прв трофеј за Дарушафака во...

 • Кои се новите рекорди што ги постави Вардар

  Кои се новите рекорди што ги постави Вардар

  Македонскиот ракометен шампион Вардар продолжува да руши рекорди на регионалната сцена. Најновиот го постигнаа на полуфиналниот меч против Мешков од Ф4 турнирот во СЕХА лигата. Триумфот 33-24 на...

Популарно